1.      Jídlo
Ano, k překvapení mnohých se skutečně v moderních kavárnách servíruje jídlo. Naprostým základem je avokádo. Na všem a všude. Avokádo na chlebu, avokádový salát, avokádová zmrzlina, avokádo s hruškovníkem přelahodnýn. Kromě toho taky bude v nabídce něco veganského, něco bezlepkového, a nejspíš také bizarní verze něčeho, co znáte od vaší babičky. Je libo bábovku s matcha čajem, krupicovou kaši s burákovým máslem nebo snad pomerančovou bublaninu?

zelené těstoviny
2.      Pití
Podle zákona hipsterů má obsluha právo uškrtit vás na svém plnovousu v momentě, kdy si objednáte „kafe“, „picollo“ nebo „turka“. Takže zásadně kávu, espresso, a turka jedině ironicky. Pokud kávu nepijete (a v tom případě byste k tomu měli mít pořádný důvod, jako starost o životní úroveň na kávových plantážích nebo svou uhlíkovou stopu), připravte se na domácí limonády, prapodivné verze běžných značek a rostlinná mléka.

3.      Hudba
K hipsterským kavárnám samozřejmě patří muzika. Tedy, asi. Obvykle v těchto kavárnách hraje něco, co zní jako váš porouchaný kazeťák, na kterém si ustlala vaše předoucí kočka. Na druhou stranu se nemusíte bát, že by vás tu pronásledovala Helenka nebo Michal. Tedy pokud se zrovna obsluha nerozhodne udělat si ironické odpoledne.

plechový šálek
4.      Obsluha
Pokud čekáte zástěru, tričko nebo vlastně cokoli, podle čeho se normálně pozná zaměstnanec, štípněte se, a přemýšlejte znovu. Jediné, podle čeho obvykle poznáte obsluhu, je, že stojí za barem. Tedy, někdy. Dalším poznávacím znakem je tuna tetování/piercing/bizarní účes. A občas obsluha chybí úplně, a vy se prostě obsluhujete sami. A nebo to aspoň zkusíte, dokud vás nikdo nevyhodí.

5.      Umění
Tedy, pokud neonovou krávu považujete za umění. Na druhou stranu, pokud máte rádi mladé umělce, tak hipsterské kavárny jsou skvělé místo. A vlastně, navzdory všemu, tato místa rozhodně přitahují zajímavé lidi, a když jim dáte šanci, jsou docela skvělá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup