Potřebovali byste vybavit svůj byt nábytkem? Hledáte něco kvalitního a pěkného, ale nemůžete si dovolit investovat příliš mnoho peněz? Řešení je na dosah! Nekupujte nový nábytek, ale pusťte se do opravy starších kousků, které seženete buď v bazaru, ve starožitnictví anebo třeba na půdě vaší chalupy či rodinného domu. Vážně! Na takové staré půdě, kam své věci ukládala již vaše babička pro případ, že by se ještě někdy mohly hodit, na vás čekají opravdové poklady. Jsou to ty nejlepší, velmi kvalitní kusy nábytku, které přetrvaly desítky let a můžete se spolehnout, že mají ještě dlouhou budoucnost.

stolička

Tím spíše stojí za to dát jim novou šanci, protože jejich oprava vás vyjde doslova na pár korun, a nakonec třeba zjistíte, že je to mnohem lepší investice než kupovat nábytek nový.

V zásadě máte dvě možnosti, co můžete podniknout. V bazaru nebo na půdě samozřejmě můžete najít i takové kousky nábytku, které žádné opravy a vylepšení potřebovat nebudou, ale spíše byste měli počítat s tím, že bude potřeba menších úprav. V tom případě můžete tuto práci svěřit odborníkům, jako jsou truhlář a čalouník anebo se do ní pustit svépomocí. Záleží jen na vás, co konkrétně si zakoupíte, ale dá se očekávat, že dřevěné části budou stále v pořádku, maximálně bude potřeba je přebrousit a nalakovat.

čalouněné židle

Opravě čalounění se ale mnohde nevyhnete. V takové situaci můžete do akce povolat buď čalouníka anebo se do všeho můžete pustit svépomocí. Jestliže je vám podobná práce cizí, ale máte dost odhodlání, je na místě začít od jednoduchých kousků a pustit se třeba do výměny jednoduchého čalounění, třeba u starší židle tak, že si pořídíte metráž molitanu a pěknou potahovou látku. To vše hravě nakoupíte v obchodě s čalounickými potřebami, na které narazíte samozřejmě i na internetu, kde na vás čeká bohatý výběr všeho, co budete nezbytně potřebovat. A třeba zde narazíte i na jasné instruktážní video.