Tahle doba je poměrně vážná, protože je covid situace a i když nám nic není, může se stát, že prostě budeme muset zůstat doma v karanténě, protože jsme byli v kontaktu s nakaženým. Popřípadě v izolaci, když nám vyjde test pozitivní, i když je nám zcela dobře, nepociťujeme na sobě příznaky, prostě musíme být doma a nikam nevycházet.

A to může trvat 14 dní.

žena s rouškou

Alkohol

Ano, alkoholem si můžeme trochu oživit karanténu, pár sklenek nevadí na uvolnění, ale neměli bychom to s alkoholem nikterak přehánět, aby nám bylo špatně.

Využít to, že máme čas sami pro sebe

Zkusme se podívat na to z druhého úhlu pohledu,. To ano, večírky, procházky, párty, kino, bazény, tohle si nyní musíme odepřít, ale zase proč ten čas nevyužít? Můžeme si třeba pořádně odpočinout, zrelaxovat, podívat se na hezké filmy v televizi, nebo si nějaký vyhledat na internetu. Klidně si můžeme doma zacvičit, nasadit si pleťovou masku, napustit si horkou koupel a jen tak přemýšlet a snít. Pokud doma máme třeba rotoped, proč ho nevyužít a nejezdit si pár hodin denně? Ano, i během karantény můžeme být akční.

 

Najděte si nějaký koníček a nebo oprašte cizí jazyk

Nyní máte dostatek času, takže co kdybyste si zopakovali anglický či jiný cizí jazyk? Studovat se dá online na internetu, můžete si otevřít nějakou učebnici daného jazyka. Navíc cizí jazyk perfektně využijete i třeba pro život, proč to nezkusit tedy? Dá se také třeba si číst pěkné knihy, psát si deníček, klidně si i malujte. Luštěte si křížovky či sudoku. Cvičte mozek a tělo.

žena se raduje

Pořádně si vygruntujte byt či dům

No sice úklid moc nemusíte, když jste byli v jednom kole, nebylo třeba na to tolik času, ale nyní je- tak proč ne? Umyjte okna, vykliďte ze skříně oblečení, které už nenosíte a neplánujete nosit, vyperte záclony, vyzdobte si byt. Tak, abyste se v něm cítili útulně

 

Buďte v kontaktu s přáteli a rodinou

Ano, ačkoli žijete třeba sami, neměli byste se s nimi scházet, pište si e-maily, chatujte si spolu skrz sociální sítě, volejte si, hlavně se neuzavírejte před světem. Osamělost nepomáhá.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup