Nebankovní půjčky si po dlouhá léta držela pověst coby nevýhodných a předražených úvěrových produktů. Ovšem v prosinci 2016 přišla novela zákona, která do jisté míry ovlivnila působnost v bankovním i nebankovním sektoru. Nově musí poskytovatelé úvěrů získat licenci od ČNB, která na tyto subjekty dohlíží. Dnes tedy nebankovní instituce znamenají bezpečný způsob, jak si půjčit peníze v rekordním čase a bez zbytečné byrokracie a papírování.

  • Bankovní půjčka

S bankovní půjčkou se v nějaké formě setkal snad každý z nás a je produktem celé řady bank. Využijete jí hlavně v případě, kdy potřebujete najednou větší obnos peněz, ale nevadí vám podstoupit delší schvalovací proces. Řada lidí tak míří do banky v případě sjednání hypotéky za účelem financování vlastního bydlení.

podpis smlouvy

I když je řada lidí stále preferuje, bankovní půjčky nejsou pro každého vždy výhodné. V případě, kdy potřebujete peníze co nejrychleji, není banka zrovna tou nejlepší volbou pro uzavření úvěrové smlouvy. Na půjčku od banky si totiž s určitostí nějaký čas počkáte a to v případě, kdy peníze potřebujete ihned, není zrovna praktické. U většiny bank však nejste příliš limitováni výši půjčené částky a pro řadu lidí je bankovní sektor stále jakýmsi pomyslným symbolem důvěryhodnosti.

  • Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je ideální pro ty, kteří se vlivem okolností ocitli v těžké finanční situaci a potřebují peníze okamžitě. U nebankovních společností je velká pravděpodobnost, že peníze získáte co nejdříve. Tedy v případ, kdy splníte všechny podmínky stanovené ČNB a danou nebankovní společností.

podání rukou

Nebankovní společnosti však nejsou pouze zprostředkovatelem rychlým úvěrů, které mnohdy žadatelé využívají k překrytí nenadálého finančního výpadku, ale nabízejí i daleko zajímavější úvěrové produkty. Takovým produktem je i americká hypotéka bez registru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup