S nepořádkem doma se někdy setkal každý z nás. Jsou určité příležitosti, kdy se mu bohužel ani vyhnout nelze (vzpomeňte si třeba na takové malování bytu), ve většině případů je však možné jej dobře eliminovat nebo dokonce úplně zničit. A jak toho můžete vlastními silami docílit i vy? Především si uvědomte, že dosáhnout uklizeného bytu či domu rozhodně nebude jednoduché, taky vás to dost pravděpodobně bude stát spoustu sil a možná budete mít často pocit, že by bylo mnohem lepší s takto nepotřebnou činností skoncovat, protože on se ten nepořádek stejně zase jednou vrátí.

Pohled do pokoje

Kouzlo všech vítězství – malých i velkých – však spočívá v tom, že vytrváte a nevzdáte se při prvních neúspěších, kterých bude na počátku asi mnoho. Neměli byste se jich však bát, protože se vám vše časem s trochou cviku začne dařit mnohem lépe. Kouzlo správného uklízení spočívá v tom, že se vrhnete každý den do úklidu míst, jež nejvíc používáte a která si tudíž vaši péči maximálně zaslouží. Postupně k nim časem můžete přidávat místa další a zeslabovat intenzitu úklidu, až dosáhnete takového postupu, že celý byt bude uklizen díky postupnému úklidu jeho jednotlivých částí.

Srovnané ručníky v polici

Nezapomínejte však při praktikování této metody na to, že jsou místa, která musíte uklízet každodenně! Vyhněte se také tomu, že bude vaše domácnost přeplněna mnoha věcmi, které v ní vlastně nejsou vůbec potřeba. Takové věci roztřiďte a buď vyhoďte nebo darujte někomu, kdo má šanci je využívat více. Některé z takových předmětů můžete uložit do plastových přepravek a odnést na místo, kde je v případě nutnosti najdete. Zbavíte se tak věcí, na kterých se zbytečně usazuje prach a úklid si více ulehčíte. A neříkejte, že o jednodušší, rychlejší, a hlavně konečně efektivnější úklid nestojíte, protože to přece ani nejde, protože pak by vaše snahy vedly k ničemu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup