K zahradnímu bazénu lze sehnat i spoustu užitečného příslušenství, které sice není nezbytně nutné, ale umí nám zpříjemnit koupání i jeho údržbu. Součástí této skupiny výrobků je i solární plachta na bazén.pool1
·         Její hlavní účel je jasný, má za úkol ohřát vodu do příjemné teploty. A to se hodí. Čerstvě napuštěná voda se ohřívá na příjemnou teplotu jen velmi pomalu. Od toho se pak odvíjí i okamžik, kdy poprvé naše koupání využijeme. Chceme-li čekání zkrátit, použijeme právě tuto fólii. Dokáže plně využít potenciál slunečního záření a vodu ohřeje během pár dní.
 
·         Další nezanedbatelnou roli tato fólie sehrává v době, kdy není úplně příznivé počastí a zahradní koupání právě nikdo nepoužívá. Po tuto dobu totiž pomáhá udržovat vodu v příjemné teplotě a zamezuje tepelným ztrátám.
 
·         K její funkci patří rovněž schopnost zabránit odparu vody během horkých dní, kdy se ve vodě zrovna nikdo nepohybuje.
 
·         Nakonec slouží i jako ochranný prvek. Pokud je fólie v akci, nedostane se přes ni do vody žádná nechtěná pevná nečistota. Omezí tedy vnik hmyzu a podobných nečistot do vody.

Varianta pro každý bazén, i na ten váš se dostane

Solární plachtu seženete v několika rozměrech, na různé typy bazénů, především na kruhové a oválné, a v různých tloušťkách. Vyrobeny jsou z kvalitního materiálu, konkrétně polyethylenu. Sluneční záření ani vysoké teploty letních dní ji nezničí.  Vybírat můžete z modré a černé barvy.
Pokud tedy chcete letní sezónu po napuštění vašeho zahradního koupání zahájit co nejdříve a nepatříte mezi největší otužilce, určitě neváhejte a opatřete si jednu z fólií. Voda bude ohřátá velmi rychle a vy si tak budete moci koupání užít naplno už za pár dní, nebudete muset čekat ani týden. Pro ohřev tak velkého množství vody neexistuje žádné snadnější řešení.solar1