Kdo cestuje rád a baví ho to, nachází v tom smysl života. Objevovat cizí kraje, města, kulturu, zvyky, jídlo. Dozvědět se něco nového, vidět něco nového. Mluvit s jinými lidmi v jiném jazyce, to všechno patří k cestování. Na téma cestování se napsala řada článků a nejrůznějších knih, konají se přednášky a kurzy, lidé sdělují své tipy a triky. Internet je toho plný. Cestování také vyjadřuje jistý status – mám peníze a čas na to, abych se na pár týdnů vytratil.
silueta cestovatelky

Cestování není dovolená v resortu

Byť je to pro mnohé evergreen celého jejich cestovatelského vesmíru, dovolená v resortu není cestování. Vy si totiž zaplatíte hotel a pláž. A ano, podíváte se k moři, což je bezesporu plus, které v Česku nemáme, ale to je tak všechno. Kromě zaměstnanců jiné pleti a spousty podobně smýšlejících Čechů totiž nenarazíte na nic jiného. Uvidíte moře, písek, palmu. Projede se možná na nějakém velbloudovi nebo se podíváte do nějaké restaurace a to je vše. Cestovní kancelář za vás vše zařídí, vše nachystá a připraví a vy neřešíte nic. Dovolená to samozřejmě je, to nikdo nepopírá, ale „to“ cestování, o kterém se tady bavíme, to není.
Nelze to ale dávat za vinu, někdo má zájem jenom o to moře a písek, nic víc. To je pochopitelné. Jenomže potom se nelze pašovat za cestovatele. Každý si může zaplatit velkou sumu peněz za perfektní dovolenou, ale málokdo si sám domluví a zaplatí cestu, sjedná hotel. Když cestujete, tak chcete nejen vidět černocha na ulici, ale chcete žít život. Chcete vědět, jak to chodí v zahraničí, jak žijí prostí lidé. V tom je ta největší krása. Poznáte něco jiného.
jízda na velbloudech

To ale musíte vystoupit ze své komfortní zóny

A to je ten nejtěžší krok, který mnozí lidé nepodstoupí. Bojí se, mají strach, obavy. Internetem se neustále šíří zprávy o nepokojích a znásilněních. Proto je resort s ozbrojenou stráží často mnohem častější volba. Ale realita nikdy nebyla tak daleko od toho, co nám někteří politici a jejich média vnucují. Pokud tedy máte chuť zakusit to pravé cestování, možná byste si měli něco přečíst o dopravě. vám dá stručně tipy, jak se vlastně dostat tam, kam chceme, třeba právě k tomu moři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup