Je jich spousta druhů – neexistují jen lískáče a vlašáky, do seznamu oříšků můžete zařadit i kešu, makadamové, piniové ořechy, para ořechy, mandle nebo arašídy.

vlašské ořechy

Jsou krásně barevné a s mnoha tvary – když si ořechy namícháte do směsi, vznikne vám velmi pestrá směsice, která láká k vyzkoušení. I to je důvodem, proč právě oříškové směsi mají takový úspěch na trhu.

lískové ořechy

Jsou chutné – každý druh ořechu chutná jinak a oslovuje nás jiným způsobem. Proto je výhodné mít jich doma na výběr více druhů, abyste mohli mlsat a vybírat si mezi nimi podle chuti. Některé oříšky můžete mít i máčené v jogurtu, v karobu nebo v čokoládě.

Jsou výživné – ořechy se řadí do kategorie superfoods a tím pádem poskytují enormní množství živin, větší, než mnoho druhů jiných běžných potravin. Stačí vám jich sníst jen malé množství denně. Obsahují řadu důležitých minerálů, např. železo, měď, selen, draslík, hořčík, vápník, zinek a fosfor.

Obsahují zdravé tuky – v oříšcích naleznete velmi důležité výživové složky a mezi nimi i nenasycené mastné kyseliny omega-6 a omega-3. Tuky jsou zde v přirozené podobě a vhodném poměru a můžete jimi snadno doplnit další zdravé rostlinné oleje.

Hodí se k sušenému ovoci jako energetický doping – namíchané oříšky v mnoha druzích se sušeným ovocem jsou skvělou volbou pro dodání energie při cvičení, posilování, venkovním sportování, při turistice a na cestách.

Vyměňte je za nezdravé sladkosti – víte, v kolika domácnostech se lidé doslova ládují nezdravými potravinami? Láká je to mimo jiné i při posezení u televize. Co takhle hlavně tam namíchat oříšky s ovocem a dát je do misky, namísto oplatek a sušenek? Je to rozhodně zdravější volba.

Vydrží vám doma dlouho – můžete je skladovat v domácnosti za příhodných podmínek třeba i déle, než půl roku. Tím pádem se je vyplatí nakoupit v e-shopu s množstevní slevou a třeba i dopravou zdarma.