Pravidelné prohlídky

Jestliže si vůz zakoupíme nový, tak máme jistou výhodu v tom, že jej vlastníme a staráme se o něj od prvních kilometrů. U servisu není noc co řešit, protože jestliže nechceme přijít o záruku, tak musíme jezdit do autorizovaného servisu, což je podmíněno určitými kilometry či dobou. Abychom o záruku nepřišli, tak nemůžeme dělat nějaké zásahy či úpravy, které výrobce nepovoluje. Záruka je výhodná v tom, že když se něco pokazí, nebo nefunguje, jak má, tak daný díl či opravu provedou zadarmo.

logo mazda

O dost více musíme být obezřetní u nákupu ojetiny, protože se u ní může vyskytnou řada skrytých vad, kdy je vůz naleštěný, ale aby byl zcela v pořádku i po technické stránce, tak by potřeboval velkou investici. Navíc hned po nákupu je dobré provést základní servis, jako je výměna olejů a filtrů, výměna rozvodů, důkladná kontrola a podobné úkony. Takže jsme s autem ještě ani pořádně nevyjeli a už na nás čekají výdaje.

Pasující díl

Jistě jste si všimli, jak ve vozech přibývá elekroniky a stávají se stále složitějšími. Na jednu stranu je to dobře, protože poskytují všemožné vymoženosti a pohodlí, akorát musíme myslet na to, že čím je komplikovanější, tak tím může být dražší servis. Moderní vůz napěchovaný elektronikou si již v řadě případů neopravíme doma v garáži. Jistě si jej nechcete zničit, a proto jej dejte do dobrého autoservisu, kde vozům rozumí a nejde jim jen o to, aby vytřískali ze zákazníka peníze.

logo mazda

Jestliže budeme potřebovat nějaký díl, tak se můžeme podívat na Mazda náhradní díly, protože ty získávají třeba z rozebrání vozu po havárii, takže se jedná o prvovýrobu. Výhodou je rozhodně cena, protože oproti nákupu nového dílů můžeme ušetřit dost peněz. Zároveň se tu dají sehnat díly, které jsou jako nové špatně k sehnání a podobně, a proto jisté výhody rozhodně mají. Hlavní je tu značka Mazda, ale v nabídce jsou i ostatní.