Současná krizová doba přináší často těžko řešitelné situace. Firmy, které měly ještě před rokem prosperující podnikání, i fyzické osoby, které vyčerpaly všechny rezervy, se dostávají do dluhové spirály, která většinou nemá dobrý konec. Nemusí se ale jednat jen o dluhy spojené se zákazem činnosti.
Někdy stačí zapomenout na povinné pojištění, nebo dostatečně dlouho nepřebírat upomínky na splácení úvěru. Podle většiny ekonomických expertů nás vlna krachů a zvyšování nezaměstnanosti ještě čeká.
Proto je dobré vědět, jak je možné vyřešit dluhy případným prodejem nemovitosti a proč je to mnohem výhodnější než o ni přijít v nařízené dražbě.
Výkup nemovitosti není jediným řešením, ale může být poslední bariérou před obrovskými finančními ztrátami. Důležité je jednat včas a nenechat vše dojít až do stádia nucené dražby nařízené exekutorem.

Obrázek1

Ta je pro dlužníka vždy nejméně výhodná, protože vyvolávací cena je jen dvě třetiny hodnoty stanovené znaleckým posudkem, který je velmi často podstatně nižší, než jsou představy majitele o ceně jeho nemovitosti.
Od vydražené částky se pak odečtou náklady na dražbu a odměna exekutora, včetně DPH ve výši 21 %, dluhy včetně příslušenství a teprve zbytek, pokud vůbec nějaký je, dostane majitel nemovitosti.
Oproti tomu výkup domu, bytu nebo jiné nemovitosti na základě vašeho vlastní rozhodnutí vám dá na účet celou částku za prodej, z níž můžete uhradit své dluhy a zbytek využít třeba jako finanční rezervu, případně na předčasné splacení půjčky či jiných zatěžujících nákladů.
Pokud se obrátíte na specializovanou firmu, pomohou vám nejen s prodejem nemovitosti, ale také s právní agendou kolem prodeje, případně i s jednáním s exekutory, věřiteli a dalšími úřady. Mohou vám také poradit, jak dluhy zkonsolidovat, jak požádat o snížení splátek, nebo posunutí splatnosti atd.

Obrázek2

Ani hrozící exekuce ještě neznamená, že musíte čekat na dražbu vedenou exekutorem. Řešením může být okamžitý výkup nemovitosti, kdy peníze budete mít na svém účtu maximálně v řádu týdnů. Pak uhradíte své závazky vůči věřiteli a k exekuci samé ani nemusí dojít.
Pokud si svou situací nejste jisti, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou zmapovat vaši finanční situaci. Zároveň vám navrhnou, jak ji řešit s co nejmenšími ztrátami.
Vykoupit lze v podstatě jakoukoli nemovitost, samozřejmě, je-li o ni zájem ze strany kupujících. Může jít o dům či byt v osobním vlastnictvím, včetně bytů, které jsou pronajaty, dále podíl v bytovém družstvu, ale také pozemky, lesy, pole, rybníky, komerční objekty, sklady, obchodní jednotky, restaurace, hotely nebo rekreační objekty.
Nechte si poradit, jak nemovitost prodat, cenu může zásadně ovlivnit i to, jak se nemovitost prezentuje. Hlavně nenechte situaci dojít až do krajnosti. Vždy se dá najít řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup