Při stavbě či rekonstrukci domu musíme řešit mnoho věcí, zapomínat bychom neměli ani na kvalitní obložení. Víte, jak obložit sokl a proč je tolik důležitý?

Jakou roli hraje sokl a jaké obložení u něj zvolit?

Sokl se nachází vždy ve spodní části a je součástí každé stavby, je součástí každého domu a má velmi důležitou funkci. Když si soklu všimneme na novém domě, může se zdát, že má především estetickou funkci, protože jeho obložení dodává domu jistý šmrnc, ale jeho úloha je mnohem důležitější, než se právě na první pohled může zdát. Sokl je také velmi namáhanou částí domu, velmi tak záleží na tom, jakým materiálem jej necháme obložit. Je tedy skutečně důležité nad tím popřemýšlet.

pexels-photo-221024

Sokl dům chrání, jak?

Sokl má chránit dům zejména před únikem tepla, dále chrání dům před vlhkostí a vodou, má zabránit průniku vody do domu, jde o izolační prvek, kromě toho by měl chránit i před půdní kyselostí nebo proti mechanickým tlakům zvenčí. Jak je vidět, sokl má opravdu velmi důležitou úlohu a tak se na domech a jiných budovách nevyskytuje jen tak pro okrasu. Na obložení soklu se tak musí využívat dobrý izolační materiál, samozřejmě ale chceme, aby tento materiál byl také estetický a pěkný na pohled. A ono opravdu jde dosáhnout obojího.

Vyberte si kvalitní obložení podle vlastností i designu

Až budete vybírat ideální obložení na svůj sokl domu, nezapomeňte zvážit všechna pro a proti, samozřejmě, že každý chce docílit toho, aby obložení bylo kvalitní a zároveň se hodilo k fasádě domu. Nikdo neupírá soklu i právě jeho ozdobnou funkci. Kamenný obklad soklu https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni/ se jeví jako to nejlepší řešení.

pexels-photo-209296

Přírodní kámen je samozřejmě hodně odolný, má dlouhou životnost a to znamená, že vydrží desítky až stovky let a to jiný materiál nedokáže, dokáže však odolat spolehlivě všem vlivům, které by mohly dům ohrožovat, přírodnímu kameni nevadí ani vlhkost, voda, ani teplo či žár. Přírodní kámen vypadá navíc moc pěkně i designově, vybírat je skutečně z čeho, není problém najít vhodné řešení podle vašich představ. Kromě kamenného obkladu lze ale využít i například cihly, tedy cihelné pásky, které se vyrábějí z keramiky, dále to může být beton, některé druhy polystyrenu či plastu.

U obložení soklu je kromě výborných izolačních vlastností materiálu také dobré popřemýšlet, který materiál se jeví jako bezúdržbový, a který vydrží nejdéle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup