Máte doma manželku, která je přesně tou ženou z nejrůznějších filmů a dělá z prostého domu, ten pravý domov? Pokud ano, jistě dobře víte, o čem mluvíme – neustále vás vaše žena nutí, abyste něco opravil, postavil, nebo předělal. Každý den posloucháte nespočet nápadů, díky kterým by bylo možné vylepšit a přestavět váš dům. Pokud ano, určitě jste už slyšeli o tom, že by se vám doma hodil altán, nebo pergola https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany. No, a pokud ano, máme pro vás výbornou zprávu! Udělali jsme pro vás malý přehled, z jakých nejčastějších materiálů se pergoly vyrábějí a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

dřevěná pergola

Asi nejrozšířenějším materiálem, ze kterého se vyrábějí pergoly, je dřevo. Dřevo je na tento typ staveb totiž tím nejlepším materiálem. Dřevěné pergoly jsou levné, pevné a přitom vypadají opravdu krásně. Taky je dřevo dobře tvárné a můžete si vymyslet jakékoliv tvary, velikosti, nebo cokoliv jiného. Zkrátka, můžete popustit uzdu své fantazii. Taktéž můžete mít pergolu v jakékoliv barvě.

Dalším velmi oblíbeným materiálem pro stavbu pergol, je železo. To je stejně tak jako dřevo velmi dobře tvárné a konečný výsledek taktéž vypadá opravdu výborně. Výhodou je i to, že železo můžete libovolně svařovat a tvořit tak tvary, jaké si jen budete chtít. Nicméně o železo, stejně tak jako o jiný kov, se musíte výborně starat a pravidelně jej přetírat. Pokud by tomu tak nebylo, železo by rezivělo a pergola by se vám bohužel brzy rozpadla.

malá pergola

Posledním nejrozšířenějším materiálem je klasické zdivo. Betonové pergoly jsou dobré v tom, že během teplých letních dnů, výborně drží chládek. Ovšem jejich stavba je podstatně náročnější a i finančně náročnější. Nicméně výsledek bude opravdu stát zato, to nám můžete věřit. Betonové pergoly jsou totiž jen ojedinělé a naprosto originální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup