Profesionálové z oboru stěhovacích služeb znají různé triky a fígle a především mají za sebou mnoho zkušeností. Stěhování patří k lidskému životu stejně neodmyslitelně, jako pravidelné stravování či hygiena. Někteří z vás se v průběhu života přestěhovali jen jednou, jiní již absolvovali více takových akcí.

kufr na střeše

Říká se, že je to procedura, která nás vytrhuje z každodenního stereotypu a svým způsobem zaběhlého životního stylu velmi razantně a mnohdy nevybíravě, přesto se dá zvládnout i bez stresu, s úsměvem na rtu, a někdy i s humornou nadsázkou.

Pár tipů, které se vám při stěhování mohou hodit

Pracovní oděv a obuv – pokud si objednáte službu stěhování na klíč, v zásadě je jedno, jak se obléknete, ovšem budete-li při stěhování přítomni a občas tu a tam něco přemístíte, posunete, vysadíte dveře, a budete neustále v pohybu mezi venkovním prostředím a bytem, měli byste pamatovat na vhodný oděv i boty. To znamená sportovní tepláky nebo montérky, v nichž neprochladnete, ani vám nebude horko. A obuv musí být pevná, musí poskytovat oporu a stabilitu, takže žádné dámské letní střevíce na podpatcích nebo klouzavé sandály. Ideální jsou outdoorové (trekové) boty s kvalitní podrážkou.

kladenská radnice

Krabice nepřetěžujte – zabalit věci do krabic z papíru není nic obtížného, je to ta snazší část celé stěhovací operace, navíc máte pocit, že je za vámi vidět odvedená práce a to významně posiluje psychiku. Nebuďte však zbrklí a při této činnosti také přemýšlejte. Velmi těžkou krabici vám stěhovací firma v průběhu stěhování v Kladně Stěhování Mamut přemístí, kam budete chtít, ale vy je pak budete přenášet po domě nebo po bytě a vybalovat, takže vás to může nepříjemně zaskočit. Problém může nastat i u nosnosti kartonu, který se v nevhodném okamžiku protrhne a malér je na světě.

Čím větší krabice, tím by měla být lehčí, a chcete-li tip na jejich ideální hmotnost – např. krabice o rozměrech 70 x 50 x 50 cm by neměla vážit víc, než 10 kg. Krabice menších rozměrů mohou být těžší, ale snažte se dodržet váhu do 15 kg, aby s každou z nich mohly manipulovat i ženy nebo dospívající děti.