Jestliže jste rodiče batolat či se pohybujete v okolí dětí, jistě jste již slyšeli o učící pomůcce zvané učící věž. Bývá opěvována jako nejlepší parťák pro zapojení dítka do běžných pomocných prací a rozvíjení motorických dovedností.

Co je učící věž?

Někdy také nazývána učící stolička, je pomocná stolička využívaná především v kuchyni. Je složená ze schůdků a plošinky opatřené zábradlím, aby dítě bylo ochráněno před pádem. První místa, kde děti chtějí pomáhat rodičům je kuchyň. Rodiče dítě postaví na židli či stoličku, ale z důvodu bezpečnosti nemůže z potomka spustit oči. To se s učící stoličkou nestane. Díky konstrukci věže je dítě uchráněno před úrazem. Stolička oplývá vlastnostmi jako je pevnost, stabilnost a díky zábranám po celém obvodu v ideální výšce i oporu a bezpečí.

učící věž

Jakými benefity věž disponuje?

Bezpečí – již několikrát zmíněný aspekt. O úraz se opravu nemusíte bát.

Spolupráce – děti chtějí pomáhat se vším co vidí u svých rodičů

Rozvoj motoriky – prohlubujete dovednosti jemné i hrubé motoriky. Hrubou díky zvládáním výšky a udržování rovnováhy. Jemnou díky nalévání vody a vaření či pomoci přípravy jídla.

Sebevědomí – dítě nabírá sebejistotu, při každé činnosti, které zvládne bez pomoci rodičů.

Jiný pohled na svět – potomek vidí své okolí z jiné výšky

Upevňování vztahu – nejenže se děti něco naučí, ale také je to pro ně atraktivní aktivita, kterou si s radostí užije s maminkou či tatínkem.  

učící věž

Komu je učící stolička určená?

Lze říct, že je vhodná pro dítě každého věku od těch malých, kterým je několik měsíců až po předškoláky. Jelikož je věž multifukční a má široké využití nemusíte se obávat nevyužité investice. Pro dětičky do 2 let můžete zakoupit textilní část, která umožní vložení dítěte. Vznikne vám improvizovaná jídelní židlička. Školkové děti se již obejdou bez textilního doplňku. Mohou věž plně využívat bez obav z úrazu či pádu, díky přítomným oporám. Školáci i dospělí věž také naplno využijí. Jelikož jsou vyrobené z kvalitního dřeva, mají vysokou nosnost a jsou variabilní, lze je využívat např. jako schůdky  či upravovat ji dle velikosti rostoucího dítěte.