Ročně přijíždí do Česka spousta cizinců, kteří se chtějí naučit česky, a to z mnoha důvodů. Přijeli za prací, za láskou nebo nejčastěji studovat na českých univerzitách. Pro přijetí na univerzitu je potřeba prokázat znalost českého jazyka. Možná mezi ně patříte i vy a zajímalo by vás, jak se můžete nejefektivněji naučit česky.
V dnešním článku vám představíme roční kurz češtiny a dáme vám několik tipů, jak se takové studium zařizuje. Je lepší svěřit se do rukou agentury, nebo se vyplatí vše zařídit na vlastní pěst? Čtěte dále!

Obrázek1

Co je roční čeština

Výuka v ročním kurzu češtiny pro cizince probíhá celý školní rok, od pondělí do pátku, čtyři vyučovací hodiny denně. Výuka probíhá v češtině, ale na začátku si můžete s lektorem pomoci v angličtině nebo i ruštině (a také rukama a nohama). Už podle tohoto popisu můžete vidět, že jde o opravdu intenzivní kurz. Celkem absolvujete 560 hodin češtiny!
Drtivá většina našich studentů se chce naučit česky, aby mohli dále studovat na českých vysokých školách zdarma. Kvalita našeho školství je na vysoké úrovni a naši studenti se na své vysněné obory opravdu ve velkém procentu dostanou nebo v Česku zůstanou, pracují a zakládají rodiny. Tento roční kurz češtiny pro cizince vám dá pevný základ v podobě jazyka, na kterém můžete dále stavět!

Spolupráce s agenturou

Studium češtiny v Česku si můžete zařídit v podstatě dvěma způsoby. Tím prvním je oslovení agentury. Jako vše to má své výhody i nevýhody. Agentury vám pomohou s veškerou administrativou, jako jsou nostrifikace, vízové pohovory, ubytování apod. Také vám pomáhají při problémech a řeší je s vámi. Spolupráce s agenturou vám ušetří čas a zodpovědnost, ale vždy musíte počítat s násobně vyšší cenou.

Obrázek2

Při výběru agentury vždy důkladně prozkoumejte podmínky a balíčky, které nabízejí. Zjistěte si, jestli cena odpovídá tomu, co reálně dostanete, a porovnávejte agentury mezi sebou! V Česku těchto agentur působí několik, například Jazyková škola PELICAN dlouhodobě spolupracuje s agenturou EuroEducation.

Zařizování samostatně

O něco časově náročnější může být druhý způsob – zařizování studia kurzu češtiny samostatně. Je potřeba vyřídit si víza, všechnu administrativu a dokumentaci, vybrat si jazykovou školu, ubytování a pak zkrátka přijet. Zní to náročně? Tento způsob vyžaduje více času a zodpovědnosti, ale nenechte se odradit, určitě to není nemožné!
Když si vše zařídíte sami, bude vás to stát mnohem méně peněz. Navíc si můžete vybrat ubytování podle svého uvážení a vyzkoušíte si, jak funguje český úřední systém a načerpáte životní zkušenosti. Potřebné materiály jsou v angličtině i ruštině a jazykové školy vám mnohdy nabídnou pomocnou ruku.

Obrázek3

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, studium češtiny pro cizince pro vás bude jistě velmi cennou zkušeností. Investice do vlastního vzdělávání a budoucnosti jsou ty nejlepší!
Zaujala vás možnost studovat v Česku a chcete se naučit češtinu? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi pomůžeme a poskytneme vše potřebné informace.