Výpočetní technika tvoří nedílnou součást našich životů, ať už soukromých nebo pracovních. Jedná se nejen o notebooky a počítače a s nimi souvisejícími tiskárnami, ale také třeba o telefony, které již dávno nejsou pouze aparátem umožňujícím spojení.
Nákup nové výpočetní techniky může být někdy finančně náročný. Možným řešením by mohla být repasovaná výpočetní technika.

Proč právě repasovaná technika?

Svému uživateli nabízí celou řadu výhod. Především se jedná o techniku, která byla vystavována nebo používána na předváděcích akcích. Repasovaný notebook nebo repasovaný počítač však může pocházet také z ukončeného leasingu, může se však jednat o výrobek, který byl vrácený v zákonné lhůtě. Jakýkoli nabízený repasovaný model pochází z vyšší produktové řady, kterou výrobci nabízejí. Jen tak má smysl repasi řešit.

Obrázek3

Dalším důvodem, kdy dochází k repasi výpočetní techniky, je její obměna ve velkých společnostech, mezi něž patří banky, pojišťovny nebo některé výrobní závody. K výměně techniky zde dochází pravidelně, vždy po určitém, krátkém, časovém období. Důvodem jsou novější a výkonnější modely. Technika určená pro repasování však je vždy kvalitní a dokonale funkční.
Výhodou je velmi přijatelná cena. Můžete tak získat třeba kvalitní repasovaný herní notebook za příznivou cenu, který vám bude sloužit dlouhou dobu. Nákupem repasované výpočetní techniky ušetříte nemalé finanční prostředky a nemusíte se obávat, že jednotlivé modely budou méně kvalitní.
Právě naopak, repasovaná technika má přijatelný výkon a dlouhou životnost. Můžete si ji pořídit jak pro osobní, tak i firemní účely. Je vhodnou volbou i do školy, pro používání během výuky. Kromě toho obsahuje repasovaná technika legální software

Co předchází prodeji repasované techniky?

Než je jakýkoli druh výpočetní techniky nabídnut k prodeji, vždy projde velmi náročným testovacím procesem a je vyčištěn. Pokud se někde objeví vadné díly, jsou vyměněny. Po repasi je vždy funkční. Záruka je poskytována na dobu 12 měsíců.

Obrázek4

Při výběru repasované techniky máte možnost zlepšit její výkon tím, že si požádáte o další úpravy, jedná se především o přidání harddisku nebo jiný druh grafické karty. Pokud tedy přemýšlíte nad nákupem repasované výpočetní techniky, nemusíte se jej obávat, pokud se obrátíte na specialisty, kteří své služby nabízejí již delší dobu.
Každý prodejce repasované techniky se snaží zákazníkovi vždy vyjít vstříc, jen tak si zachová svou dobrou pověst. Mezi časem prověřené patří např. inComputer.cz.
A má repasovaná technika i nějaké nevýhody? Repasovaný notebook nebo telefon může mít slabší baterii. Někdy se může objevit i menší kosmetická vada v podobně drobných škrábanců, především u stolních počítačů, které mohly vzniknout při jejich přemísťování. Tyto drobné vady v žádném případě neovlivní výkon a činnost techniky.