Lešení je vlastně soustava trubek, která při svém sestavení pomáhá dostat se do míst těžko přístupných. Využívána jsou především při rekonstrukci fasád či jiných oprav domů a staveb. Montáž lešení není nijak obtížná, neboť je to zařízení mobilní, a jeho sestavování a rozebírání se tedy provádí opakovaně. Pokud se rozhodujete o koupi či pronájmu lešení, tak si předem ujasněte, k čemu a na jak dlouho ho budete potřebovat.
umělé nebe.jpg
Zapůjčit nebo si rovnou pořídit svoje
Pořízení nového lešení není zrovna nejlevnější záležitost, jako soukromé osobě se vám to určitě nevyplatí, pokud jste ale společnost, která ho při své činnosti využijte, pak to jistě za úvahu stojí, samozřejmě musíte mít jasno v tom, jak často ho budete používat a zda se vám koupě oproti půjčování vyplatí a zda se případná investice časem vrátí. Také musíte myslet na to, kam lešení uschovat, aby bylo chráněno nejen před nepříznivými vlivy počasí, ale i před případnýma nenechavýma rukama.
Materiál a z čeho se skládá
Moderní lešení je tvořeno z trubek, které jsou zhotoveny ze slitin hliníku. Postavení takového lešení je velice jednoduché, vždy se řiďte doporučeným postupem. Klasické kovové lešení se skládá z trubek a spojek, trubky se umisťují vodorovně a svisle, na ně se pokládají podlážky. Kvůli zajištění bezpečnosti těch, kteří na něm budou pracovat, je lešení obehnáno zábradlím. Jako ochrana před pádem různých pracovních pomůcek slouží okopové drážky.
stavění lešení.jpg
Povrch je důležitý
Ať už máte lešení sebelepší, základem je místo, kde bude stát. To by mělo být především rovné, případné obtíže při jeho posazení pomohou vyřešit podložky a patky.
To, že je vyhledáváno i v dnešní době je díky jeho mobilitě, jednoduchému sestavení a navíc není žádný problém zakoupit jednotlivý díl. Lešení můžete postavit na ploše až do velikosti 400 čtverečních metrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup