Sportování je pro naše tělo běžnou činností, které bychom se neměli vyhýbat. Pohyb je pro tělo stejně přirození jako třeba dýchání nebo spánek. Krom toho, že pohyb pomáhá naší fyzické kondici, udržuje v činnosti naše svaly a klouby, pomáhá nám do těla dostat endorfiny. Endorfiny jinak také známé jako hormony štěstí jsou pro naší znavenou mysl novou zpruhou. No povězte, necítili jste se po běhu nebo třeba jízdě na kole vždy zkrátka skvěle? Za to mohou právě již zmíněné hormony štěstí.

společné běhání

Vlivem protiepidemických opatřeních se ale v současné době naše fyzická kondice nachází na bodě mrazu. S přicházejícím létem je tedy ideální čas s ním něco udělat a ještě stihnout vyrýsovat tělo do plavek. Pokud se sportem teprve začínáte, je ideální začít s takovým, který nebude příliš náročný a zároveň vás bude bavit. Co třeba běh a lidé, kteří mají menší pohyblivost nebo je bolí klouby při běhu, mohou vyzkoušet cyklistiku. Existuje i celá řada dalších sportů a vždy záleží na vašich preferencích, tyto dva pohyby však patří mezi nejméně fyzicky náročné a nepotřebují žádnou vstupní investici.

kondiční běhání

V letním období zvládnete odběhnout nějaký ten kilometr i v obyčejném nátělníku a triku, pokud se ale rozhodnete vytrvat a pravidelně vyběhávat i v zimě, bez kvalitního oblečení se už neobejdete. Běhání v zimním období je snad ještě lepší než v parných dnech, je ale zapotřebí se řádně obléknout a protáhnout před aktivitou, aby nedošlo ke zranění. Termoprádlo pánské craft je rozhodně nezbytností, bez které se neobejdete. Tvoří první funkční vrstvu, která odvádí pot z těla a udržuje tak kůži v suchu. Při sportu nehrozí přehřátí ani podchlazení, termoprádlo totiž dokáže skvěle regulovat tělesnou teplotu. Na něj patří už jenom lehčí mikina a kalhoty, v zimním období i nepromokavá bunda a samozřejmě kvalitní boty. Nezapomínejte na pokrývku hlavy a rukavice a hurá do boje!