Poví vám to kde kdo, ještě před několika lety byla solární energii uštědřena pořádná rána legislativní a politická, když valná většina lidí získala dojem, že solární energie je vlastně jeden velký podvod a akorát je to obohacování se na dotacích a dalších a že je to vlastně úplně k ničemu. To samozřejmě je také pravda, ovšem solární energie a vůbec její výroba a skladování ušly od té doby velkou cestu a je třeba trochu zrevidovat naše vlastní pocity, které k ní chováme, protože nás jistě překvapí to, že dnes jsou možnosti zcela dostupné, alespoň ty, o kterých se nám zdálo dříve. Dnes si můžete energii nejen vyrábět, ale můžete ji také skladovat, prodávat do sítě a vůbec s ní dělat celou řadu fajn věcí, která vám dovolí uzmout si alespoň část svobody, tedy svobody energetické.

solar-power-1019830_640

Možná nyní vám to nedává smysl, vždyť máte přípojku, energie je dost a podobně. Ovšem přijde čas, kdy budete rádi za to, že jste alespoň některé dny v roce naprosto nezávislí na tom, jestli někdo energii dodává nebo ne. Už jen ta možnost dělat si to sám je natolik podceňovaná, že je to až hřích. Protože vždycky a každý člověk by se měl snažit o to, aby byl co nejméně závislý na druhých, na státu či na nějaké jiné instituci. Jakmile totiž přijde čas se osamostatnit a bude třeba se osamostatnit, můžete si jít vlastní cestou a váš osud není spjatý s veřejnými prostředky či organizacemi, které ty peníze mít zkrátka nebudou. A nikdy nevíte, co se může stát. Takhle si alespoň vyrobíte trochu energie přes léto a můžete si sami ohřát vodu v bojleru.

solar-cell-4045029_640

Fotovoltaika stavebnice je naprosto ideální řešení, které vám doporučujeme prozkoumat, pakliže by se hodilo na vaši nemovitost či plochu. Dnes ani ta plocha nemusí být zabrána jenom panely, můžete investovat do tzv. vyvýšených panelů, abyste pod nimi s půdou mohli dále pracovat, obhospodařovat a dokonce se vám i zvětší výnosy!