Je sice pravdou, že se v dnešní době více děti pohybují spíš v domácím prostředí, kde je drží počítače, tablety nebo různá jiná elektronika. Za našich mladých let byl doslova trest, když jsme měli domácí vězení, tedy alespoň se tomu tak říkalo. Zkrátka průšvih věstil to, že budeme zavření doma na určitou dobu. Dnes je to snad úplně opačný systém. Za trest se děti posílají ven a to ještě škemrají, že už jsou venku dost dlouho, tak chtějí domů. Možná, kdyby zde nalezly něco, co by je zaujalo, tak bychom možná nad tímto elektronickým problémem zvítězili. Za úvahu rozhodně stojí jim vytvořit samostatný zahradní koutek, to bychom mohli mít i úspěch.
radost ze skákání
Co dát do dětského zahradního koutku:
Dětský domek, který se dá vybavit podle jejich představ. Dokonce šikovné ruce jej mohou umístit do určité výšky, takže to bude takový domek nad zemí.
Indiánské Týpí – vlastně takový špičatý stan, který nezabere mnoho místa, ale na hru na indiány bude zkrátka ten nejlepší.
Pískoviště – nejlepší je s možností, aby se dalo při nepoužívání zakrýt, jedině tím ho ochráníme od nezvaných nočních hostů.
Houpačky – není nic snadnějšího, než zavěsit starou pneumatiku na strom. Pokud není strom, můžeme si poradit trochu jinak, třeba kládou nebo koupenou houpací lavičkou s dobrou konstrukcí.
Lezecká stěna nebo prolézačky, případně opičí dráha – to všechno dětičky doslova milují.
Trampolína – vyžaduje sice dostatečný prostor a také pečlivé ukotvení, aby byla především bezpečná a stabilní, ale poskytne dostatečnou zábavu a pohyb.
tři holky na trampolíně

Více hracích prvků značí více zábavy

Co se týče například trampolín, tak můžeme zvolit různé varianty. Poslední dobou se totiž staly součástí zahrad, kde jsou děti. A vybrat si může skutečně každý, https://www.goodjump.cz/trampoliny-levne překvapuje nejen s cenovou relací, ale i provedením a konstrukcí. Podle volného prostoru pak pouze vybereme vhodný průměr a můžeme stavět další prvek do dětského zahradního koutku.