Vodovody a kanalizace, kdo by tyto pojmy neznal. Ať už rodinný dům nebo mrakodrap, školka, škola, restaurace, vždy najdeme přípojku na veřejnou vodovodní a kanalizační potrubní síť, která přivádí uživatelům vodu až do umyvadla a odvádí z domu odpadní vody. První vodovody sloužily k přepravě vody již v roce 1300 před n.l. v Egyptě. Četné akvadukty byly velice praktické, byly to v podstatě otevřená koryta, takže k jejich čištění nebylo třeba speciálních nástrojů.

akvadukt

Římané ve stejné době používali i propracovaný kanalizační systém. Je s podivem, že v Evropě začali řešit otázky okolo úklidu v ulicích až kolem 13. století. V roce 1596 byl sice vynalezen první splachovací záchod, ale bohužel na dalších 200 let upadl v zapomnění. Až v 19. století se prokázala spojitost kontaminované vody s epidemiemi cholery a začalo se řešit odvádění splašků. Z počátku se odváděly splašky přímo do řek, později se ukázalo potřebné splašky čistit. Některé kanalizační systémy jsou zvlášť pro splašky a dešťovou vodu, někdy je síť společná.

V dnešní době je vodovodní a kanalizační síť běžnou součástí každého města. Délka takového potrubí je v kilometrech a tady právě mohou nastávat havarijní situace, které potřebují rychlé řešení havarijním servisem. Prasklé potrubí, ať končící životností nebo zapříčiněné nehodou při stavebních pracích. Ucpané potrubí, ať už omylem spláchnutým hadrem, který zůstal v kýblu po vytírání, nebo postupným usazováním mastnot a nečistot, až po splachování papírových vlhčených ubrousků, které dovedou napáchat v kanalizačním potrubí velké zlo.

kanál

Na všechny tyto havarijní situace jsou připraveni v havarijním servise s dojezdovou vzdáleností celé Prahy a Středočeského kraje. Neodtékají vám splašky či kanál před domem nestíhá při velkých deštích odvádět vodu? Je čas zavolat partu odborníků a řešit problém dřív, než přeroste v opravdovou katastrofu vyplaveného bytu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup