Tím spíše, že nyní už se tyto možnosti zdaleka nevztahují pouze na ty, kdo mají k dispozici pořádnou zahradu, anebo jen několik málo záhonků, anebo třeba alespoň pár truhlíků na balkóně. Nyní mohou sklízet i ti, kdo nemají k dispozici ani ten nejmenší kousek půdy – vždyť sklízet se dá i bez půdy! To platí samozřejmě v případě, kdy se spokojíte se zeleninou v „zárodečné“ podobě – tedy v podobě mladých výhonků.mladé rostliny rajčat
Pěstování klíčků je v současnosti v módě. Výživoví experti to jednoznačně doporučují a lidi to baví. Nicméně tato „módní“ vlna pravděpodobně svou popularitu přežije a neskončí v propadlišti dějin jako mnohé jiné. Prostě proto, že to skutečně funguje – není to žádný klam. S minimálním vybavením, doslova za pár korun a naprosto kdekoli, si můžete vypěstovat vlastní bohatou úrodu klíčků, které vám nabízejí to nejlepší z přírody. Tedy vitamíny, minerály, enzymy, stopové prvky, vlákninu, a ještě jiné důležité živiny pro zdraví.

Kde seženete vše potřebné?

Nejjednodušší je, nakoupit si veškeré potřebné vybavení na jednom místě, a to najednou. Poté už se nebudete muset o nic starat.
Základem takového nákupu by měla být semena – bez těch se žádný pěstitel mladých rostlinných výhonků neobejde. A máte opravdu z čeho vybírat – jsou zde desítky druhů rostlin, které je možné využít ke klíčení. Záleží jen na vás, jakým dáváte přednost chutím, anebo velikostem výhonků. Vybírat můžete samozřejmě i podle obsahu konkrétních látek v rostlinkách.semena a výhonky hrachu
Semínka můžete pěstovat prakticky v libovolné nádobě, která bude jen trochu vhodná. Ovšem pokud si chcete celou věc zjednodušit, a ještě k tomu ušetřit za vodu, pořiďte si praktickou biomisku na klíčení od Nakliceno. Nebude vás to stát moc peněz, získáte kvalitní výrobek na míru vašim potřebám, a můžete díky ní pěstovat i několik druhů výhonků najednou.
Sázka na kvalitu se vyplatí, tím spíše, když ji máte na dosah za příjemnou cenu.