My, jeho uživatelé, jsme při jeho výběru zaměření na jeho pohodlnost, ale také na bezpečnost. Určitě důležité je zaměření na to, aby splňovalo i estetický požadavek. Vše uvedené by mělo být funkčně dlouhodobé, protože tyto stavební konstrukce jsou spojené s vyspělostí materiálově technické základny. Takže splnění pohodlnosti, bezpečnosti i estetického požadavku je kromě jiného na správném výběru schodiště. A opravdu je z čeho vybrat, nejen z druhů jako jsou vnitřní, které jsou hlavním komunikačním prostředkem uvnitř objektu a vnější, to je umístěné dispozičně s domem, ale jsou umístěná mimo objekt.

schodiště dřevěné

Výběr je také kromě jiného možný z materiálového provedení. Například schodiště nerezové, kde si můžete vybrat různé povrchové úpravy, jako provedení nerezové oceli kartáčováním, leštěním a broušením. Samozřejmě, že schodišťové stupně jsou ze dřeva, ale není to pravidlem. Zde může být využitý i umělý kámen, sklo, i ta nerezová ocel. Umělý kámen je využíván u vnějších schodišť, která jsou umístěné dispozičně s domem. Tradiční materiál, jako je například uvedené dřevo, tak zde se jedná o nejen klasický dub či buk, ale také i je možný výběr z dřev exotických. Tady je samozřejmě pravidlo, že se musí jednat o dřevo tvrdé, protože měkké dřeva, ke kterým patří například bříza a smrk, se velmi rychle chozením opotřebují.

schodiště kamenné

U výběru schodiště je určitě důležité se zaměřit na jejich náročnost údržby. Ale to v současné době již většiny materiálů splňují. Například u skleněných a nerezových, které mají opravdu minimum údržby, se tyto ošetřují pomocí speciálního přípravku na očistu ploch, které jsou ze skla a pokud se jedná o nerezové materiály, tak zde je pomocníkem speciální sprej. Ten nejenže nerezovou plochu vyčistí, ale také ji poskytne ochranu, pomocí tenké vrstvy, která zabrání tomu, aby byly na povrchu zanechávané otisky prstů. U uvedených schodišť skleněných máte na výběr kompletní celoskleněnou variantu, nebo se může jednat o kombinaci s jiným materiálem, jako je například dřevo. U skel je na výběr sklo mléčné, kouřové i barevné, ale také s potiskem, nebo čiré, nebo je v nabídce i kalené barevné sklo.