Mnoha lidem připadají jako módní výstřelek, co nepatří do běžného šatníku. Připadají jim příliš extravagantní. Mají však své nesporné přednosti a lidé, kteří si je oblíbili, na ně nedají dopustit.

černá rukavice

Zdravá chůze v pětiprstých ponožkách podobně jako v obuvi barefoot

Zabraňují puchýřům a otlakům – známý problém z turistické obuvi. I přesto, že zakoupíte model za několik tisíc korun, investujete do výrobku, kde předpokládáte za své peníze dostatečný komfort a ejhle – puchýř v tom nejméně vhodném okamžiku. Ty se však netvoří jen na patách, ale i na prstech a mezi nimi. Tomu dokáže zabránit pětiprstá ponožka, jestliže se totiž třou uvnitř klasické ponožky prsty holou kůží o sebe, po čase vznikne drobný defekt, který vyústí v puchýř. K podobnému jevu dochází na patě, jestliže se z ní sveze ponožka, nebo se v těchto místech natlačí do faldíků. To se však nemůže stát tam, kde je každý prst oblečený v textilní vrstvě.
pletené nadkolenky

Propriocepse – tento odborný výraz není nic jiného, než vnímání polohy těla naším mozkem. Jestliže ležíme, navozuje relaxaci a uvolnění, ve stoje a při chůzi uvádí do činnosti patřičné orgánové systémy. Jestliže se pohybujeme naboso nebo v těchto ponožkách rozložených po každém prstu, jde o přirozenou činnost související s udržováním rovnováhy. Chodidla sevřená v obyčejné ponožce mohou udávat mozku zkreslené informace o rovnováze a může snadněji dojít k úrazu. Je totiž známo, že při chůzi naboso se málokdy zraníte.

Cirkulace krevního oběhu – v těchto ponožkách se lépe prokrvují všechny části chodidla, čímž se brání znecitlivění a odumírání buněk.

Atletická noha – lékaři vyslovovaný termín pro kožní infekční choroby vznikající ve společných prostorách šaten sportovišť a plaveckých bazénů. Nohy v běžných ponožkách jsou hůře odvětrávané, snadno se tu rozmnožují bakterie, zatímco ty prstové jsou prodyšnější.