Správná životospráva je důležitá. Tím spíše, pokud se snažíte zhubnout nebo si udržet celkové zdraví. Obezita a nadváha jsou nebezpečné. Nejde ani tak o estetiku, muž i žena mohou být krásní za každých okolností, ale spíše o to, že tuk, který se vám ukládá na těle vám může způsobit zdravotní problémy. Věděli jste, že obezita je rizikovým faktorem pro několik stovek nemocí? Namátkou můžeme zmínit vysoký https://www.vitalia.cz/clanky/mnozi-lide-az-na-dovolene-zjisti-ze-maji-vysoky-tlak/ krevní tlak, vysoký cholesterol, uspávání tepen, různé záněty, poruchy trávení, vředovou chorobu žaludku nebo poruchy erekce. Jestli víte, že vaše váha není optimální, měli byste pro to něco udělat a snažit se sundat alespoň pár kil. Jakým potravinám byste se měli v tomto případě vyhnout?

šťáva

Bílé pečivo

Bílé pečivo je sice dobré, ale pro vaše hubnutí nežádoucí. Je tvořeno rafinovanou bílou moukou a má vysoký obsah kalorií i sacharidů, a k tomu velmi nízkou nutriční hodnotu. Nezasytí vás také na tak dlouhou dobu, jako celozrnné výrobky.

Brambůrky

Kdo by nemiloval si večer k televizi vzít dobré, mastné brambůrky. Ale brambůrky jsou považované za jedno z nejvíce problematických jídel, pokud hubnete. Jedná se o smažené sacharidy plné tuků, navíc s vysokým obsahem soli.

Těstoviny

Těstoviny jsou vyráběny z bílé mouky. Mají vysoký obsah kalorií a nízký obsah vlákniny a živin. Také vás zasytí na velmi krátkou dobu. Dejte přednost rýži nebo celozrnným těstovinám.

bílý chléb

Ovocné šťávy

Někdo by si možná myslel, že ovocné šťávy budou našemu zdraví ku prospěchu, ale obsah je pravdou. Ovocné šťávy obsahují většinou vysoký obsah kalorií a cukru, ať už ovocného, nebo přidaného. Jsou to zbytečné kalorie, které přijmete navíc.

Alkohol

Alkohol má velmi vysoký obsah kalorií a cukru. Kromě toho, o alkoholu se obecně ví, že škodí našemu zdraví. Snažte se ho omezit na minimum a nejlépe se mu vyhnout úplně.

Čokoláda

Pokud si nedopřáváte kousek vysoce procentní čokolády denně, ale raději saháte po mléčné, bílé čokoládě a čokoládových tyčinkách, je to špatně. V takových výrobcích je spoustu cukru, tuku a vysoký obsah kalorií.